صافکاری نقاشی

استفاده از خدمات صافکاری و نقاشی زمانی برای خودروی شما پیش می‌ آید که دچار حادثه‌ ای شده باشید. پس معمولا خدمات مراکز صافکاری نقاشی خودرو در زمان‌ های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. اما از آنجایی که ظاهر خودرو یکی از پارامترهای بسیار مهم در این محصولات است و تاثیر بالایی روی قیمت آن دارد؛ باید حتما برای دریافت خدمات صافکاری و نقاشی سراغ افرادی بروید که تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارند. بررسی نمونه کارهای موفق قطعا یکی از بهترین روش هایی است که می‌ توان با تکیه به آن صافکاری مناسب را برای خودرو آسیب دیده پیدا کرد. البته باید در نظر داشت که روند صافکاری خودروهای خارجی بسیار حساس تر از خودروهای داخلی است. قیمت بالای این محصولات و تاثیر کیفیت کار بر روی جلوه آنها باعث می‌ شود که همه افراد فعال در عرصه صافکاری و نقاشی نتوانند خدمات با کیفیتی در خصوص این ماشین‌ ها ارائه دهند.
روند انجام صافکاری و نقاشی
روند صافکاری و نقاشی برای خودروهای مختلف می‌ تواند متفاوت باشد، از سوی دیگر بسته به این که در تصادف یا سایر سوانح رانندگی چه بخشی از خودرو آسیب دیده است مراحل صافکاری و نقاشی می‌ تواند متفاوت باشد. معمولا بخش‌ های زیر در زمان تصادف آسیب بیشتری می‌ بینند:
● درب و کف صندوق
● سینی‌ های عقب و جلو
● سقف
● سرشاسی‌ ها
● ستون‌ ها
● درب‌ ها
● گلگیر عقب و جلو
● کاپوت
● سپر جلو و عقب

اینکه برای صافکاری و نقاشی این بخش‌ ها فرد مورد نظرتان چه اقداماتی را در پیش بگیرد، بستگی به میزان آسیبی دارد که به خودرو شما وارد شده است. همچنین محل آسیب دیدن، نقش تعیین کننده‌ ای روی اقدامات صافکار و نقاش خواهد داشت. معمولا در مواردی که امکان ترمیم و چکش کاری قسمت آسیب دیده وجود دارد، این قسمت‌ ها را تعمیر می کنند. بسته به نوع آسیب ممکن است بعد از چکش کاری نقاشی قسمت‌ های آسیب دیده ضروری باشد. اما در شرایطی که امکان چکش کاری و تعمیر قسمت‌ های آسیب دیده وجود نداشته باشد، این بخش‌ ها تعویض می‌ شوند.
تاثیر نوع و جنس بدنه خودرو روی صافکاری
صافکاری و نقاشی خودروها با توجه به نوع ورق انتخاب شده برای قسمت‌ های مختلف بدنه آنها می‌ تواند متفاوت باشد و به این صورت می‌ توان بعضی بخش‌ ها که در معرض آسیب بیشتری هستند را با استفاده از ورق‌ های دوبل ساخت تا به این شکل استحکام کلی خودرو در زمان ضربه دیدن افزایش یابد. البته نباید فراموش کرد که اگر یکی از بخش‌ های بدنه که با استفاده از ورق دولایه تولید شده ضربه ببیند و نیاز به صافکاری و نقاشی داشته باشد، روند کار سخت‌ تر خواهد بود. بخش‌ های بدنه خودرو که با ورق دو لایه تولید می‌ شوند عبارتند از:
● بالای گلگیرها
● دور درب‌ های کابین
● قسمت‌ های میانی کاپوت
● چهارگوشه خودرو که در معرض برخورد با اجسام خارجی است
آیا صافکاری بدون نقاشی امکان پذیر است؟
زمانی که خودرو تصادفی خود را برای صافکاری و نقاشی به افراد متخصص می‌ سپارید، آنها بسته به شرایطی بدنه تصمیم می گیرند که آیا فقط به صافکاری نیاز است یا بعد از انجام مراحل صافکاری قسمت آسیب دیده خودرو باید مجددا رنگ آمیزی شود. پس بسته به شرایط ممکن است بعد از صافکاری نیازی به نقاشی نباشد. روند صافکاری معمولا چنین است که از تقه گریسی استفاده می‌ کنند. استفاده از گریس باعث می‌ شود بخش‌ هایی از خودرو که کمتر دچار خسارت شده‌ اند و هنوز رنگ فابریک خود را دارند آسیب بیشتری نبینند. البته در شرایطی که ضربه وارد شده به بدنه به حدی باشد که باعث شکافتن آن یا از بین رفتن پوشش شده باشد، باید بعد از انجام مراحل مربوط به ترمیم، سراغ نقاشی بروید تا ماشین جلوه قبلی خود را پیدا کند.
انتخاب صافکاری و نقاشی
در زمان انتخاب صافکاری و نقاشی حتما باید دقت کافی به خرج دهید، چرا که جلوه و تا حد زیادی ارزش خودرو شما بسته به کیفیت فردی است که برای ارائه این خدمات انتخاب می‌ کنید. استفاده از تجهیزات به روز برای انجام مراحل صافکاری باعث می‌ شود تمامی تورفتگی‌ ها و آسیب دیدگی‌ها به خوبی برطرف شوند و از سوی دیگر احتمال رنگ شدن قسمت‌ های آسیب دیده را تا حد زیادی کاهش می دهد. از آنجایی که موضوع رنگ شدن خودرو در زمان کارشناسی و قیمت گذاری اهمیت زیادی دارد، باید در زمان صافکاری و نقاشی به این موضوع دقت زیادی داشته باشید. برای اطلاع بیشتر در خصوص خدماتی که در خصوص صافکاری و نقاشی ارائه می‌ دهیم، میتوانید با متخصصین ما تماس گرفته و راهنمایی‌ های لازم را در این زمینه دریافت کنید.